Šviesi avalynė
Ant šviesių batų, nuo vandens lieka dėmių. Rekomenduojama tokią avalynę iš karto po pirkimo padengti plonu kremo sluoksniu (prabangiems bateliams būtina naudoti aukščiausios kokybės), o blizginti derėtų minkštu šepetėliu arba specialia servetėle.
Balta avalynė išlaiko savo spalvą jei reguliariai valoma pieno (pusė puodelio) ir vieno plakto kiaušinio baltymo mišiniu.
Netekusius savo pirmykštės išvaizdos, šviesius batus galima perdažyti juodai, jei patrinti juos perpjauta šviežia bulve, o tada padengti juodu tepalu ir ištrinti iki blizgesio. Žinoma, geriausia tam pasinaudoti priemone Dekapant, kuri yra naudojama ruošiant odą spalvos atgaivinimui arba perdažymui. Po to reikėtų naudoti purškiamus dažus Tenax, kurie leidžia pasenusiai odai įgauti pirmykštę spalvą ir išvaizdą arba perdažyti ir visiškai pakeisti spalvą.
Baltiems batams su medžiaginiu paviršiumi, galima naudoti baltos spalvos dažus, pavyzdžiui, White NOVELYS skirtus visoms lygios odos, tekstilės ir sintetinių medžiagų rūšims.
Zomšiniai batai
Naujus zomšinius batelius prieš nešiojant būtina apdoroti priemonė, apsaugančia nuo drėgmės ir purvo. Toks apdorojimas apsaugo nuo drėgmės dėmių, nuo nešvarumų ir palengvina purvo pašalinimą. Bet kokiu atveju, prieš pradedant rūpintis batais pagamintais iš zomšos, būtina juos išdžiovinti.
Jei norimas išvalyti plotas nedidelis, būtina naudoti specialų valymo šepetėlį zomšai arba nubukui, arba kempinę Nettoyant cleaner, kuri yra skirta sausam zomšos, nubuko ir veltinio gaminių valymui. Esant didesniam išsipurvinimui, į batų priežiūrai skirtų priemonių rinkinį turėtų būti įtrauktas ir specialus skystis skirtas nubukui ir zomšai.
Zomšos, veltinio arba nubuko batus taip pat galima valyti paprasčiausiu trintuku arba sužiedėjusios duonos plutele.
Plauti zomšos nepatariama. Nuo vandens procedūrų, ji darosi grubesnė ir praranda savo elastingumą.