Spalvota avalynė

Norint išvalyti prabangius spalvotus batus, daugiausia naudojamas bespalvis kremas arba kremas su dažančiu poveikiu.

Kartais, odiniai batai dažo iš vidus, nuspalvindami pėdkelnes arba šviesias kojines. Sustabdyti šį nesusipratimą padės talkas, gerai įtrintas į odą. Taip pat galima pasinaudoti ir specialia priemone Stop Color, kuri efektyviai užtvirtina pigmento sluoksnį vidinėje bato dalyje, tokiu būdu užkirsdama kelią šviesių kojinių dažymui.

Avalynė su medžiaginiu paviršiumi plaunama muiluotu vandeniu su amoniako tirpalu (1 arbatinis šaukštelis – stiklinei vandens), o tada nuvaloma švariu, drėgnu skudurėliu. Riebalų dėmės nuo tokių batų šalinamos benzinu.

Spalvos atnaujinimas

Atstatyti spalvą galima pasinaudojant specialias purškikliais ar kremais su avalynei tinkančia spalva. Naudoti šias priemones galima tik ant sausos, nuvalytos nuo purvų odos. Aerozolius rekomenduojama purkšti iš 25 cm atstumo, per visą bato paviršių, o jei batai turi kitų spalvų lopus – nepamirškite jų uždengti (juostele).

Jei ant batų atsirado nepageidaujamų įbrėžimų, nutrynimų, įtrūkimų ar kitokios žalos lygiame odos paviršiuje, tai juos galima atkurti pasinaudojant nepakeičiama priemone Renovating Cream (skysta oda).