Pagrindinės taisyklės rūpinantis odos gaminiais
- Visi drabužiai dulka. Svarbiausia – išvalyti juos nuo dulkių. Tada jau galima valyti, maitinti, dažyti ir t.t. Galite pasinaudoti dulkių siurbliu dulkėms išpūsti, o tada nuvalykite drėgna skepetėle.
- Saugant odinius gaminius, galima juos pridengti maišu, pagamintu iš medvilnės arba lino. O geriausia pakabinti ant pakabos vėsioje, tamsioje spintoje.
- Odos gaminiai turi ploną apsauginį sluoksnį, todėl nederėtų dažnai atlikinėti valymo. Pageidautina prieš pirmą kartą išeinant su nauju odiniu drabužių, padengti jį specialių impregnatoriumi. Tai apsaugos nuo drėgmės ir purvo.
- Išmėginti odinių drabužių priežiūros priemonę derėtų tik iš vidinės pusės (po apykakle, kišenėse, ant vidinių siūlių).
- Nederėtų dėvėti odinių drabužių lietingu oru. Bet jei lietus netikėtai užklupo, tai šlapius odinius drabužius derėtų nusausinti minkšta skepetėle, o po to išdžiovinti kambario temperatūroje, pakabinant jį ant pakabos toliau nuo šildymo prietaisų.
- Dvipusius odos gaminius, ir kostiumus derėtų tolygiai dėvėti ir tuo pat metu valyti.
- Dažyta oda gali prarasti savo spalvą nuo tiesioginių saulės spindulių.
- Dažnai drabužiams iš odos, zomšos ir veltinio apsineša apykaklės ir rankogaliai. Taip nutinka dėl gaminio sąlyčio su žmogaus oda. Tokius drabužius rekomenduojama reguliariai valyti su trumpo plauko šepetėliu. Suglamžytas, neblizgančias ir purvinas vietas galima valyti specialiu šepetėliu, trintuku arba zomšai skirtu kaučiuku. Neblizgančią apykaklę, rankogalius ir kišenes galima apdoroti šiltu pienu su soda (1 arbatinis šaukštelis sodos į stiklinę pieno).
- Jei kyla būtinybė išlyginti odinį drabužį, tai reikia imtis ypatingų atsargumo priemonių. Leistina lyginti jį tik per audeklo gabalą iš išvirkščios pusės, lygintuvą įjungus „vilna” režimu. Zomšą po lyginimo būtina nuvalyti šepetėliu, kad pakelti plaukelius.
- Akytą, minkštą oda reikia reguliariai valyti specialia servetėle. Tai pašalina iš odos užterštumus ir suteikia jai gyvesnę išvaizdą.
- Odos gaminius yra naudinga karts nuo karto pavalyti su glicerinu, ypač rankogalius ir apykaklę – tai suteiks jiems blizgesio. Gliceriną galima pakeisti vazelinu arba ricinos aliejumi.
- Avikailį rekomenduojama reguliariai iš vidaus pavalyti minkšta, drėgna skepetėle ir pašukuoti su šepečiu, nes kailis turi savybę šertis, palikdamas plaukelius ant šviesių drabužių.
- Naujus zomšinius drabužius prieš nešiojant rekomenduojama išsiurbti, kad surinkti dulkes, susidariusias odos apdirbimo metu.
- Zomšinius sijonus ir kelnes rekomenduojama kabinti ant specialių pakabų, prikabinus už diržo, kad nesusidarytų raukšlės.
- Stenkitės naudoti patikrintas, rekomenduojamas odos ir avalynės priežiūros priemones, kad nepadarytumėte žalos!