Nauja avalynė

Žinoma, tai ne naujiena, bet visgi pirkite kokybiškus batus. Net taikant pirmos klasės priežiūros priemones, jūs nesugebėsite iš prastų batų padaryti gerų.

Per apimtį, batai neturėtų spausti, o didysis pirštas neturėtų remtis į bato nosį. Įsitikinkite, kad čiurnos kaulas, įsikūręs plačiausioje batų dalyje, jaučiasi patogiai. Spaudžianti, nepatogi avalynė gali sukelti pilnapadiškumą, iškraipyti pirštus. Nepirkite batų, kuriuose pėdos jaučiasi pernelyg suvaržytos.

Tikėtis, kad ji prasinešios, galima tik tuo atveju, jei bateliai yra pagaminti iš minkštos odos. Pas daugumą žmonių viena koja būna šiek tiek didesnė už kitą. Todėl, perkant batus, būtina pasimatuoti abu batus (aulinukus, batelius ir t.t.). Taip pat, derėtų prisiminti, kad vakare pėdų apimtis šiek tiek padidėja.

Prieš patekdama ant lentynos, kiekviena batų pora pamaitinama apsauginėmis priemonėmis. Tačiau, jau po dviejų – trijų dienų, batų nosytėms vėl reikalinga priežiūra. Rekomenduojama, prieš išeinant į gatvę su nauja avalyne, ją apsiavus pavaikščioti namuose, priprasti prie jos, patikrinkit ar netrina kulnų, ar nespaudžia. Parduotuvėje mes neturime tokios galimybės.

Tam, kad naujų batų kulnai mažiau trintų, galima sutepti juos drėgnu muilu, įtrinti su žvake arba sudrėkinti alkoholiu, o geriausia yra pasinaudoti kulnų apsaugomis Anti-Glissoires iš zomšos, apsaugančiomis nuo kojų trynimo.