Jei batai sušlapo

Batus reikia džiovinti kambario temperatūroje. Negalima batų džiovinti prie radiatoriaus ir po tiesioginiais saulės spinduliais! Karštas oras išgarina iš odos drėgmę, padarydamas odą sausa ir trapia. Jei batai labai permirko, reikia juos apiplauti iš išorės su šaltu vandeniu ir nusausinti sausa skepetėle. Po plovimo, batus pageidautina sutepti balzamu (pavyzdžiui Creme universelle, kuris švelniai valo, intensyviai maitina, drėkina ir suteikia odai atsparumą vandeniui). Dar galite pasinaudoti ricinos aliejumi arba glicerinu.

Avalynės džiovinimui ir sandėliavimui naudokite batų kaladėles arba įdėklus (formos palaikytojus), geriausia iš medienos, nes ji sugeria drėgmę iš odos ir ištiesina nuo nešiojimo susidariusias raukšles. Spyruoklinės, reguliuojamos batų kaladėlės iš medžio (ąžuolo, kedro) leidžia batams išsaugoti savo pirminę išvaizdą. Jei tokių neturite, tada galima tiesiog pilnai prikimšti batus laikraštiniu popieriumi. Jis gerai sugeria drėgmę ir batai palaipsniui džiūdami išlaiko savo formą.

Kad permirkę odiniai batai nesukietėtų, pradžiuvusius įtrinkite vazelinu, o po kelių valandų išvalykite kaip įprastai. Jei ant odos susidarė dėmės, nuvalykite juos su actu. Kai batai visiškai išdžius, būtina patepti juos maitinamuoju kremu, priklausomai nuo odos rūšies ir spalvos.