Batų priežiūra

Priežiūra prasideda nuo pado profilaktikos (klijavimo, apsiuvimo, tvirtinimo). Prieš dėvint, patariama ant odinio pado užklijuoti poliuretano sluoksnį. Tai reikalinga tam, kad padas nenusitrintų, o be to, kad neslystų ant marmuro, plikledžio ir kitų lygių paviršių. Protektorių siūloma atnaujinti priklausomai nuo susidėvėjimo, paprastai vieną kartą per sezoną. Kartais batai jau parduodami su bandomuoju protektoriumi, kurio medžiagos kokybė nėra pati aukščiausia, jis tiesiog padeda sutaupyti laiko iki apsilankymo pas batų taisymo meistrą.

Prieš pradedant nešioti naujus batus – būtinas impregnavimas! Tai taikoma bet kokiai naujai avalynei iš odos, o ypač šviesiems batams ir batams pagamintiems iš zomšos. Tai galima atlikti tiek batų taisykloje, tiek namuose, tam naudojant specialų purškiklį arba tepalą. Tokia išankstinė naujų batų priežiūra, gerokai pratęs jos gyvavimo laiką.

Išsiugdykite įprotį kas dieną valyti batus! Tai geriausia daryti atėjus iš lauko, o ne prieš išeinant iš namų. Būtinai nuvalykite dulkes ir nešvarumus. Po to, nuvalykite batus specialiu skysčiu, pavyzdžiui, giluminio valymo priemone, skirta visų tipų lygiai odai Reno Mat, o zomšai, nubukui, veltiniui – Omnidaim. Nerekomenduojama naudoti buitinių valymo priemonių.

Bent du kartus per savaitę, nakčiai batus reikėtų sutepti tepalu (Crème Surfine, kurio pagrindas yra natūralus bičių vaškas), pasinaudojant minkštu šepetėliu arba skepetėle ir paliekant iki ryto – tai turėtų suminkštinti odą, apsaugoti ją nuo įplyšimų ir skilinėjimo. Ryte galima labai greitai batams suteikti nepriekaištingą žvilgesį – iš pradžių šepetėliu, o tada su specialia servetėle skirta odos valymui ir poliravimui.

Prieš naudojant naują šepetį su natūraliais plaukeliais, palaikykite jį 10 minučių šiltame vandenyje su druska – tai sustiprins plaukelius ir apsaugos juos nuo išslinkimo.

Batų tepalas gerai apsaugo batus nuo blogo oro, bet jei gatvėse balos, tai siekiant išvengti dėmių nuo druskos, papildomai rekomenduojama reguliariai naudoti vandeniui atsparią priemonę – impregnatorių Invulner, kuris uždeda ant batų ploną, blizgią plėvelę, apsaugančią batus nuo permirkimo ir giluminio išsipurvinimo. Priemonė yra taikoma po tepalo. Ji taip pat suteikia patikimą apsaugą bet kokiems gaminiams iš visų tipų lygios odos, nubuko, zomšos, tekstilės ir t.t.

Jei pačioje pradžioje batai nebuvo impregnuojami specialia priemone, tai ant jos gali atsirasti baltų dėmių (nuo druskos, purvo, cheminių medžiagų). Tokiu atveju, galite pasinaudoti priemone Hiver – Winter. Šia priemone yra padengiamas bato paviršius ir kuriam laikui paliekama, kol druska išsiskirs į paviršių. Tada viskas pašalinama drėgnos skepetėlės pagalba.

Batai turi būti aunami pasinaudojant batų šaukšto pagalba, kad batų nugarėlės ilgiau išlaikytų tvirtumą. Nusiaunant batus, nederėtų kita koja priminti ant bato nugarėlės ar kulniuko. Pirma, jį (kulniuką) galima taip nuplėšti. Antra, nuo tokio elgesio ant odos būtinai liks pėdsakai.

Nerekomenduojama naudoti momentinių blizgesių (vaškų, kempinių), kurie suteikia spindesio neįtrinant, nes daugeliu atvejų, jų pagrindą sudaro parafinas, silikatas arba augalinis aliejus, kas odai ne į naudą, o be to, prie jų puikiai kimba dulkės. Jei batai apdulkėjo, tai geriau pasinaudoti specialia servetėle.

Nedėvėkite tos pačios batų poros kelias dienas iš eilės. Kai drėgni orai, keiskite batus kiekvieną dieną! Batai turi gerai išdžiūti ir atgauti savo formą. Žmogus kasdien vaikščiodamas netenka maždaug 40 ml drėgmės, kuri lieka batuose. Todėl, avalynei reikia 24 valandų pradžiūti, net jei gatvėje nėra ižo.