Batų padai

Geriausia padų apsauga nuo dilimo, ypač jei jie dar ir odiniai – tai reguliari profilaktika (paklijavimas, apsiuvimas, patvirtinimas), kuri sustiprina šilumos išsaugojimo, neslidumo ir atsparumo nusidėvėjimui savybes. Čia jums padės mūsų batų taisyklos, kurios naudoja tik geriausias ir patvariausias medžiagas gautas iš šios rinkos lyderių gaminančių Vibram ir Topy padus.

Protektorių ant bato yra geriausia dėti iš karto po pirkimo, pageidautina pakeisti ir pakulnį, nes daugelis gamintojų deda įprastinę bandomąją pakulnį iš plastiko, kuri ilgiausiai išsilaiko kelias savaites. Yra daug protektorių tipų, iš kurių pagrindiniai yra vasariniai poliuretano lipdukai 1 mm storio, skirti tiems, kurie nešioja batus biuruose, patalpose ir dažnai keliauja automobiliu, ir 2 mm vasariniai jei daug vaikštote ant asfalto dangos ir t.t. Žiemą, statomas žymiai storesnis žieminis, neslystantis protektorius su maksimalaus sukibimo ir patvarumo savybėmis. Standartiškai nešiojamai avalynei, vienkartiniam sezoniniam pakeitimui pakanka vieno paklijavimo.

Tradiciniai padų apsaugos būdai:

Kad batų padai ne taip greitai susinešiotų, atsargiai, kad neištepti bato paviršiaus, sutepkite juos kelis kartus linų arba ricinos aliejumi, arba glicerinu.

Padai ir siūlės nepraleidinės drėgmės, jei juos sutepti linų arba ricinos aliejumi, o taip pat mišiniu iš lygių dalių vaško ir avies riebalų. Darbo batus galima kelis kartus pravalyti parafinu ištirpintu benzine.

Batų raišteliai

Jei nukrito jūsų batų raištelių metaliniai antgaliai, panardinkite jų galiukus į nagų laką. Jie sukietės ir bus lengvai prakišami pro skylutes.