Avalynės laikymas

Batai turėtų būti saugomi vėsioje, sausoje vietoje.

Prieš atidedant avalynę ilgesniam laikui, švelniai pavalykite ją iš vidaus su vata, pamirkyta amoniake. Patepkite kremu siūles tarp pado ir viršutinės batų dalies.

Kad avalynė neprarastų savo formos, idealiausia būtų ją laikyti ant specialių kaladėlių, tada avalynė nesiraukšlės ir neskilinės. Tarpikliai parenkami pagal batų dydį. Tuo atveju, jei jų nėra, pakeičiame glamžytu laikraščiu, pilnai prikimšdami batų vidų. Tada derėtų juos patalpinti į specialų maišelį batams laikyti, kuris apsaugos nuo dulkių patekimo ant batų. Maišeliai kartais būna pridėti prie batų, bet dažniausiai nebūna. Ir tada reikia jį pirkti – kaip kokybės rodiklį galime prisiminti mokyklos maišelį atsarginiams batams – paprastas ir funkcionalus.

Šviesią avalynę saugokite suvyniotą į minkštą, baltą popierių arba audinį.

Siekiant užkirsti kelią bakterijų ir kvapo atsiradimui, pasinaudokite specialiu batų dezodorantu.

Niekada nelaikykite odos gaminių plastikiniuose maišeliuose – oda turi kvėpuoti!

Niekada nepalikite odinių gaminių intensyvioje saulėje ar neoninėje šviesoje – odos gaminiai yra jautrūs šviesai!

Viskas ko reikia batų priežiūrai turėtų būti vienoje vietoje, geriausiai specialioje dėžėje su dangčiu ir pageidautina su atskirais skyriais kremui, šepečiui ir servetėlėms (pavyzdžiui, įmonės SAPHIR medinė skrynelė).

Kvapas

Jei kyla problemų su padidėjusiu prakaitavimu, naudokitės specialiais vidpadžiais Cuir Luxe, Cuir Carbon, Charbon ir t.t., iš natūralios avies odos ant latekso pagrindo su labai efektyvia aktyvuota anglimi, kuri pašalina nemalonų kvapą, bakterijas, ir sugeria pėdos drėgmę.

Nemalonų bato kvapą galima pašalinti ir perplovus jį su kalio permanganato tirpalu (5-6 kristalai  – vienam litrui vandens) ir patrynus su vandenilio peroksidu.